Listopad 2011

Ta pravá je jen jedna

26. listopadu 2011 v 21:07 | Lucy Apollyon |  Téma týdne
Photo by: evildirtysocks
Nad tím, kdo je má oblíbená knižní postava jsem nemusela dlouho uvažovat. Je to postava, kterou obdivuju, závidím jí a kterou doslova miluji. Pokud toto cítíte k fiktivní postavě, pak to začíná být vážné a tohle je hodně vážné. Mé kolena se podlamují vždy, když si jen představím onu dívku. Ano, dívku. Elizabeth Bennetová je mým snem jako Oliver Twist pro Julču v muzikálu Rebelové.
Proč jsou mé city k Elizabeth právě takové? Nutno říci, že ačkoliv nejsem zrovna fanoušek romantiky, dokázala Jane Austen napsat něco, co jsem si zcela zamilovala. Vymyslet charakter, kterému šíleně závidím a nastínit dobu, kterou jsem si nedokázala představit, tak živě, že jsem se při čtení cítila, jako bych se přenesla v čase. Elizabeth je na svou dobu vzdělaná, nechová se unáhleně jako její sestry a ačkoliv odmítne, i přes naléhání matky, důležitého muže, tak nakonec zjistí, že neudělala chybu. Potká muže, který je rozumný, bohatý a krásný, stvořený právě pro ni. Svou lásku si opravdu zaslouží. Věřím, že kdyby román pokračoval, budou mít spolu 2 krásné děti a žít krásně až do smrti.
Jasně, že je teď mnohem více postav, které jsou naprosto dokonalé, třeba Edward ze Stmívání, ale tyto charaktery ztrácejí svůj půvab, především špatnou dobou, do které se narodily. Ale nechme na každém, koho on si vybere za svůj knižní idol, důležitý je vlastní názor, za kterým si budete stát.

Bisexuality!? Sure!

20. listopadu 2011 v 13:04 | Lucy Apollyon |  Téma týdne
Photo by: stanstan009
Opravdu zajímavé téma týdne, dneska poměrně rozšířené. Někteří stále řeší, zda je na jiné sexualitě něco špatného, tak proč ne právě tady. Můj názor je celkem jasný: Proč ne!?
Každý má právo si vybrat svou sexuální orientaci, ale podle mě je buď heterosexual nebo homosexuál. Žadné mezi neexistuje. Jo, je nejspíš fajn si v mládí zkusit všechno, ale stejně si potom každý vybere. Sama jsem se určitou dobu pohybovala v prostředí, kde se právě scházely páry i nezadaní jiné orientace a jasně šlo poznat, kdo to myslí vážně a kdo se časem ještě změní. Mám dokonce kamarádku, která mi jasně řekla, že je teď její postoj k dívkám zcela experimentální a je tudíž bisexuál. Podle mě je bisexualita jen časově omezený stav tužeb, kterým si projde většina mladictvých. Vždyť je i experimentálně zjištěno, že v období puberty si mladí lidé často neví rady se svou sexuální orientací, takže se to nedá odsoudit.
Mnoha mužům se stejně bisexualita u žen líbí nebo jí dokonce vyhledávají. Otázkou zůstává, zda je tohle vůbec to správné, ale přiznejte si, neuvažovali jste někdy nad tím, jaké by to bylo se probudit ráno vedle osoby stejného pohlaví?

Subtitle rules!

19. listopadu 2011 v 20:34 | Lucy Apollyon |  From Lucy
Photo by: renos-fangirl247
Wow, jedno "skvělé" sobotní odpoledne! Celý den koukání na Family Guy, The Big Bang Theory a zakončeno Stmíváním!? Cože!? Ok, no znám lepší trávené dnů, ale dejme tomu, že mi to bylo k něčemu dobré.
Za prvé jsme se dozvěděla, díky Sheldona Lee Coopera, že prezident Lincoln zrušil v Americe v roce 1863 nevolnictví, ale hlavně jsme se znovu a opět utvrdila v názoru, že dabing je něco příšerného. Absolutně nechápu, podle čeho se vybírají dabéři, ale dejme tomu, že to není moc úspěšné. Tudíž v rámci výuky celosvětově rozšířeného anglického jazyka dávám stále přednost titulkům.
No, vím, že tento článek nemá žádný smysl, ale musela jsem se podělit s tímto "problémem", protože je to v poslední době ten největší problém, kterým se trápím.
Good Night, guys!!