Duben 2011

Řetězák 1.2

28. dubna 2011 v 15:00 | Lucy Apollyon |  Řetězáky
Čteš ráda časopisy? jj, moc :)
Tvůj oblíbený den? SOBOTA
Máš ráda přírodu? Miluju ♥
V kolik hodin chodíš spát? kolem 22:00 - 23:00 ;)
Baví tě přírodopis/biologie? Celkem jj
Podívej se doprava, co vidíš? Vodu
Těšíš se na zítřek? Ne :/
Učíš se angličtinu nebo němčinu? Angličtinu
Ve které místnosti právě jsi? V mém pokoji :)
Máš zítra nějaký předmět, který nesnášíš? Ne :P
Bawí tě ještě tenhle chain? Joo ..
Hraješ na počítači hry? Jen výjimečně The Sims 2 :D
Koukáš v TV na Ordinaci nebo na VKV? Ne!
Kinder Bueno nebo Kinder Maxi King? No to je těžký :)
Mandarinka nebo pomeranč? Pomeranč
Špagety nebo kuřecí čína? Kuřecí čína ♥
Maliny nebo ostružiny? Ostružiny
Fanta nebo sprite? Sprite
Nakonec rozloučení... Ahoj :))

Lady Gaga - Judas

26. dubna 2011 v 15:00 | Lucy Apollyon |  mvideo
Ačkoliv jsem poslední dobou nebyla moc na notě Lady Gaga,
tak kdysi jsem jí zbožňovala a musím říct,
že některé její písničky jsou prostě báječné.
Například Judas se mi děsně líbí.
Hlavně kvůli té výslovnosti v angličtině.
"Džudas" ... no není to krása!?


Text v celém článku ...

Mám NIC na práci

24. dubna 2011 v 20:59 | Lucy Apollyon |  Téma týdne


Photo by: liquidsunnyday
Určitě každý z Vás zná ty otřepané fráze jako třeba: nemám nic na práci, tady není nic k jídlu, nic co by stálo za řeč apod. Ale kdy vůbec tyhle fráze mají smysl!? Mnohdy používáme slovíčko nic, abychom vyjádřili spíše malé množství. Například řekneme-li, že děti v Africe nic nemají, tak lžeme. Musíme vzít v potaz, že mají třeba sourozence, rodiče, a když ani to ne, tak aspoň chuť žít. Člověk bude pořád něco mít, ať už se jedná o fyzický stav, maličký byteček nebo miliardovou vilu. Slovíčko nic je vlastně zcela nesmyslné. Napadlo Vás někdy, že se vlastně nikdy nedá použít!? V běžné mluvě asi ano, ale když se na to podíváme zblízka, tak ztrácí smysl. Navíc kolik z vás si kdy řeklo, že je na nic. Jak může být člověk na nic, když vlastně nikdo neví, jak nic vypadá. Ukažte mi nic! Nikdo nepříjde do obchodu a nepožádá prodavačku o 2 kila ničeho. Pro každého může taky nic znamenat něco jiného a ačkoliv nic je vlastně 0, tak spousta lidí jej používá, i když mluví o množství, které se nule nerovná. Nicméně, článek asi nic moc, ale alespoň něco než nic nebo ne!?


Čuchni si barvičky

17. dubna 2011 v 9:30 | Lucy Apollyon |  Téma týdne


Photo by: couuline
Barvy!? To je ale hloupé téma týdne. Při slově barvy mě poslední dobou napadá ta trapná reklama na bonbóny Skittles, ty jsou barevné dost, a ještě aby ne, když je v nich tolik chemie. Všechny barvy okolo nás jsou vlastně jen obyčejná chemie.
"Vyspala jsi se do růžova?" ptá se mě mamka ráno po probuzení. Proč sakra do růžova!? Nemůžu se vyspat třeba do zelena nebo do žluta a mít přitom dobrou náladu!? U snídaně se koukne z okna a poreferuje, že to vidí bledě přitom obloha je víceméně černá plná šedých mraků. Má snad moje maminka problém s poznáváním barev!? Nemyslím si. V obchodě vždy pozná, jakou barvu má oblečení, o které má zájem.
Svět okolo nás je plný barev, ale já si někdy připadám jako v černobílém filmu, nic zajímavého a zábavného. Můj život mi poslední dobou dokonce ani nepřipadá černobílý, ale možná jen černý. Černočerný. Proč ale přirovnáváme neustále k barvám!? Stejně jsou tyto odlesky to nejhezčí, co máme ... krásná travička zelená nebo modré nebe .... to jsou věci, co mě učiní šťastnou. :)