Listopad 2010

Notre Dame de Paris en hiver

27. listopadu 2010 v 11:00 | Lucy Apollyon |  From Lucy
Notre Dame
Photo by: mi0ne
  Přichází opět to období, které tak ze srdce nenávidím. Období Vánoc. Když jsem včera cestovala z divadla, tak mě zima, která byla v tu hodinu opravdu veliká, děsila, neboť opravdu nevím, co si budu v té pravé zimě oblékat. Včera jsem měla kožené rukavice, venku nesněžilo a já jsem si byla jistá, že mé ruce jsou pouze v mé mysli. Necítila jsem nic, jakoby se mi zastavila krev. Šílené.
   Také bych ráda napsala pář řádků o včerejším divadelním představení. Rozhodla jsem se, že vytáhnu babičku, ať nesedí pořád doma, a půjdeme do divadla. Vybrala jsem muzikál, který mě celkem zajímal, Zvoník u Matky Boží. Když jsem se konečně přes tu hroznou zimu ve svých krátkých šatech dostala do divadla, kde už mě čekala babička, hned mi bylo jasné, že není příliš nadšená. Při představení, které se mi osobně moc líbilo, hlavně díky hercům, neboť byli výborně zvoleni a uměli krásně zpívat, a i celkově kvůli ději, který byl velice stručný a zároveň výstižný a detailní, babička neustále kontrolovala hodinky a mobil, páč měla strach, jestli se dědovi neudělá špatně nebo nebude mít hlad. Diabetes je holt mrcha. Z tohoto důvodu jsme celkem spěchali a já se tedy dostala domů promrzlá ještě přes desátou večerní.

The Rasmus - In the Shadows

21. listopadu 2010 v 9:45 | Lucy Apollyon |  mvideo


Trochu si připomenu úterní večer :)

I've been watching
I've been waiting
In the shadows all my time
I've been searching
I've been living
For tomorrows all my life
In the shadows
In the shadows ...


Oscar Wilde - citáty

14. listopadu 2010 v 18:53 | Lucy Apollyon |  Chytrosti světa
The Picture of Dorian Gray
    Když mi moje kamarádka řekla, že četla knihu od Oscara Wilda a že je celkem pěkná, tak jsem neváhala jí také otevřít, neboť jsem měla možnost stát u jeho hrobu na nejslavnějším pařížském hřbitově Pére Lachaise, kde je kromě něj pohřbena například Edith Piaf. Hodně mě oslovily jeho myšlenky, jeho citáty, a tak vám zde nějaké taky napíšu. Doufám, že si je oblíbíte a tuto významnou osobnost zapamatujete.

Člověk může věřit v nemožné, ale nikdy ne v nepravděpodobné.

Doporučovat chudým, aby byli šetrní, je nejen groteskní, ale přímo urážlivé. Je to, jako bychom hladovějícího nabádali, aby méně jedl.

I malá dávka upřímnosti je škodlivá, velká už je naprosto katastrofální.

Jediný způsob, jak se zbavit pokušení, je vzdát se mu.

Jediné, co je horší, než když se o vás mluví, je to, když se o vás nemluví.

Healthy Living

13. listopadu 2010 v 13:19 | Lucy Apollyon |  From Lucy
Healthy Living
Photo by: Katerina423
   už dlouhou dobu uvažuji, že napíšu článek s tématem zdravý životní styl. Ještě před rokem jsem ani nevěděla, co tyto dvě slova znamenají, ale přišel zvrat a nyní teprve chápu, co vše se změnilo a jak je člověk zhýčkaný. Zdravý životní styl je poslední dobou na jednu stranu stašně IN, ale na druhou stranu na to lidé reagují jako na sprosté slovo.
   Sama jsem nikdy nebyla příznivcem tohoto stylu, ale vše je o rodině. Potom ale přišlo něco, co to změnilo. Mám problém, jako většina naší rodiny, se žlučníkem a taky jako většina mých příbuzných i já se řadím do kategorie BMI 25+. Jediným řešením, jak se vyhnout operaci bylo změnit životní styl. Omezit sladkosti a zcela se vyhýbat smažení.

Kusovka 1.2

7. listopadu 2010 v 7:13 | Lucy Apollyon |  Kusovky
Poppy field

THERION - Sitra Ahra

6. listopadu 2010 v 9:48 | Lucy Apollyon |  mvideo


Text v celém článku.

Dospělost!? Děkuji, nechci!

4. listopadu 2010 v 18:10 | Lucy Apollyon |  Téma týdne
Adult
Photo by: millifrosch
   Asi jako každé malé dítě, jsem i já snila o tom, jak budu dospělá a všechno bude po mém. Vadilo mi, že moji rodiče mají v domě slovo a já jsem jen ten malý chudáček, kterého neustále vodí za ručičku. Nechápala jsem své prarodiče a dokonce ani své rodiče, když mi říkali: "Buď ráda, že jsi ještě tak mladá." a vždy jsem je za tuto větu kárala. Dnes už vím, jaká jsem byla, ale asi každý na to musí přijít sám.
   Když jsem slavila své patnácté narozeniny, tak mi poprvé v životě došlo, že chci zastavit čas. Nechtěla jsem za žádnou cenu, aby mi život proplouval nadále pod rukama. Dnes jsem zase o rok starší a závidím každému malému dítěti jeho věk. Doba, kdy je nespoutané, bez starostí a hlavně se nebojí mluvit. Nebojí se vyvstanout z davu a promluvit. A proč!? Nebude za to káráno. Je to přece ještě dítě.
   S rostoucím počtem svíček na dortu si člověk brzy uvědomí, jak ten čas letí a jak je vzácný. Doby, kdy jsem mohla celé odpoledne pobíhat venku, večer koukat na filmy a pojídat popcorn jsou pryč. Občas mám sice tolik volného času, abych si dopřála siestu, ale je to čím dál tím horší.

Kusovka 1.1

3. listopadu 2010 v 17:51 | Lucy Apollyon |  Kusovky
Can I!?

Herr Habermann

1. listopadu 2010 v 6:18 | Lucy Apollyon |  Chytrosti světa


Úplně jsem zapomněla dodat, že jsemv sobotu byla v kině.
Dlouho jsme s Barčou vybírat namuseli, jelikož už dávněji,
když jsme byli na Kájínkovi, tak nás v ukázkach zaujal film
o poválečeném odsunu Němců, Habermannův mlýn.
V kině už byl přes 20 dní a stejně byl sál beznadějně vyprodán.
Můžu říct, že ty peníze za vstupenku nebyly vůbec vyhozené.
Film je sice smutný, ale je skvělý. Opravdu doporučuju!
Ještě mám na programu Protektora a Pianistu,
taky z doby za 2.světové války.
Pokud budete mít možnost, tak neváhejte!