Srpen 2010

Bye, Bye holiday

31. srpna 2010 v 12:54 | Lucy Apollyon |  From Lucy
Bye bye holiday
Photo by: liese-lotta
Tak jsem se konečně odhodla do psání o prázdninách, které i přes svou délku nestačily, abych byla spokojená s tím, co jsme udělala. Měla jsme naplánovaných tolik věcí, co chci stihnout, ale nějak jsem se na všechno vykašlala a jednala spontánně, což bylo asi jediné východisko.
Jako první věc se chci ještě vrátit k sobotě, kdy jsme navšítivili pivovar, kde probíhaly slavnosti právě onoho pivovaru. Hudba byla skvělá, hlavně Horkýže slíže si mě zcela získali, má společnost byla taky fajn, snad jen na jednu černou ovci, ale tohle vynechám. Co se piva týče, tak to jest pro mě tabu, tudíž jsem byla zase největší trapka, ale prostě nemůžu, což už. Sobota by se tedy dala zhodnotit jako povedená. Nyní ovšem zpět k tomu vyhodnocení prázdnin. Tak asi v bodech, neboť se v tom nejlépe orientuje.

Není hudba jako hudba

29. srpna 2010 v 21:24 | Lucy Apollyon |  Téma týdne
Music
Photo by: AlexMassacre
Nějak jsem zapomněla na toto téma týdne, tak ho píšu až v neděli večer no. Na slovo hudba mě napadne spousta věcí, ale dát je dohromady je poměrně těžké, takže to vezmu hopem, stejně si nemyslím, že to moc lidí čte.
Není tomu moc dávno, co jsem poslouchala vše, co hráli v rádiu. Teda respektive na Evropě 2. Pohybovala jsem se mezi lidma, kteří měli rádi to, co já. Pop. Jenže časem jsem objevila krásu Punku a Rocku, za což děkuji mému kamarádovi. Minulé prázdniny jsem chtěla zkusit úplně něco nového a to metal. A tam jsem našla "hudební uspokojení". Pouze pořádná hudba nebo naopak krásně operně zazpívané písničky mi příjdou jako hudba. Nejsem prostě jedna z těch, co obdviují sprosté "hudebníky" vyprávějíc svůj příběh za pomoci melodie.

Tarja - I feel immortal

25. srpna 2010 v 23:10 | Lucy Apollyon |  mvideo
Nová písnička z nového alba What Lies Beneath od Tarjy Turunen.
Je opravdu velmi pěkná a krásně natočený klip jenom podtrhuje umění,
které Tarja už dlouhou dobu předvádí.
Sama zpěvačka říká, že klip natočený na Islandu je jeden z jejich nejlepších.


I feel Immortal
I am not scared
No, I am not scared
I feel immortal
When I am there
When I am there


Lunapark

21. srpna 2010 v 9:40 | Lucy Apollyon |  From Lucy
Lunapark
Photo by: majveran
Ahojky, uznávám, že je asi za vhodno se zase ozvat. Co se týče předchozích dnů, tak jsem končila úterým a od té doby se už něco událo no.  Vezmu to popořadě, tudíž začnu středou.
Ve středu jsem se setkala s mojí spolužačkou Markét (viz. Zde) a stavily jsme se v Minikavárně nebo jak to nazývat, kde jsem si dala zase další příchuť horkého džusu. Taky jsme se prošly a stavily se na večeři a do RockShopu, kde jsme za prázdniny byla podruhé, takže mi to udělalo radost. Snad jen pohled na šaty do kterých se nevlezu mě trochu zhoršil náladu, ale přece jen v atmosféře jakou rock shop má, snad ani nejde mít špatnou náladu. Středu bych tedy vyhodnotila jako velice pohodový den.
Co se týče čtvrtku, tak to jsme s rodiči vyrazily opět do lesů, tentokrát však dříve. Vstávání v 7 mě dočista zabilo (fakt mě zajímá, co budu dělat o škole). Ani počet hub, které můj otec našel nebyl tak úžasný jako před týdnem. Dokonce ani rozmanitost nesahala uplynulému týdnu ani po kotníky. Když už jsme se vydávali domů, tak jsme se stavili do obchodu a já jsem si samozřejmě nemohla odpustit ihned utratit peníze od babičky, kterou jsme navštívili po cestě zpátky a koupila jsem si rifle. No mamka nebyla nadšená, ale tak přece jen to byly moje peníze.

@Tuesday.com

18. srpna 2010 v 9:55 | Lucy Apollyon |  From Lucy
Ticket
Photo by: Lucishek (me)
Začnu asi tím, čím jsem skončila, takže jako první téma zvolím Saló aneb 120 dnů sodomy. Nevím, co byl podtext k napsaní knihy Markýze de Sade, ale pokud je film jen trochu podobný knize, tak byl tento podtext dost perverzní. Na jednu stranu bych řekla, že byl film nechutný a šokující, ale na druhou stranu je v tomto filmu skrytý určitý význam a varování. Právě pro tu druhou stranu jsem film zbylou hodinu jeho trvání pouze poslouchala, neboť sledováním bych jistojistě zešílela. Bylo to moc i na mě.
Trochu příjemněji jsem se rozhodla strávit odpoledne, jelikož moje mamka dostala konečně dovolenou, po které tak toužila. Můj plán byl zajet do Ikei pro rám na obraz a stavit se pro míč na sezení u PC, na kterém mimochodem už sedím, ale ještě není moc dobře nafouklý, takže to není nic moc závidění hodné. Jak už to tak bývá, tak u plánu se většinou nezůstane a tak jsme vyrazily ještě do dalších obchodů a já jsem konečně sehnala něco do tanečních.

Blue!?

17. srpna 2010 v 0:20 | Lucy Apollyon |  Blog
Blue
Photo by: SeptSky
No a je to zase tady. Taková měnící nálada nebo-li změna designu. Z nějakého neznámého důvodu, opravdu ho neznám ani já, se mi zamilovala ta "staromodrá". Zámecké tapety lemující stránku mého blogu, též známo jako okraje stránky, mě zaujaly natolik, že jsem neodolala pokušení a hned jsem nový objev zařadila do nastavení. Nejvíce mě v této chvíli zajímá, kdy mě zase tahle mánie přejde. Věřím, že si tento design zamilujete, pokud ne, tak aspoň oblíbite, stejně jako já.
A kromě blogového života se s váma ještě podělím o nějaké novinky z mého reálného života. Mám v plánu shlédnout těch 120 dnů sodomy, jelikož číst knížka se mi nechce. Jsem nesmírně líná, co se čtení týče, i když mě to baví a chcu přečíst Sweeneyho Todda a dalších 30knížek z četby k maturitě, takže než by se na seznam dostalo 120dnů sodomy, tak budu maturovat a tak trpělivá asi nejsem. Taky jsem chtěla říct, že dnešní odpoledne mě mile překvapilo, neboť mé nejbližší přítelkyně se docela rozjely a debata, kterou jsme vedly byla velice otevřená. Nicméně se loučím, tak smějte.

Sweeney Todd

15. srpna 2010 v 21:12 | Lucy Apollyon |  From Lucy
Sweeney Todd
Drawing by: Stanbos
Včera pozdě večer, kolem 10 hodiny, jsem se konečně rozhodla, že se podívám na film Sweeney Todd, jelikož jsem konečně sehnala titulky, které byly tolik potřebné hlavně u písniček. Jak popsat tento film? Monstrózní, okouzlující, zajímavý, poutavý, herecky skvěle obsazený, .... No nestačí ani 1000slov. Benjamin Barker nebo-li vlastně Sweeney Todd si mě získal tím jeho pohledem. Prostě Johnny Depp. Filmy Tima Burtona jsou všechny úplně strhující a to jsem zatím neviděla The Nightmare Before Christmas, o kterém všichni říkají jak je skvělý a patří mezi jeho vrcholná díla. Nicméně i tento film mám na svém seznamu a dokonce je nyní úplně nahoře. Ale zpět k ďábelskému holiči z Fleet Street. Skvělé písničky a herecké obsazení jsem už pochválila, ale i děj je velice tajemný. Film je natočen velice pěkně a tmavé prostředí mu dodává ten správný "šmrnc". Citlivá duše žíznící po pomstě a naivní láskyplná poblázněná osoba tvořící hlavní postavy, dokonalé. Myslím, že tento film se nedá dostatečně popsat, musí se vidět. Přinejmenším vidět.  Zde moje nejoblíbenější písnička.

The undead

14. srpna 2010 v 11:01 | Lucy Apollyon |  Téma týdne
Vampire
Photo by: ArmandAlucard
Konečně téma týdne, které je mi blízké a ke kterému se snad mohu dostatečně rozepsat. Když jsem pročítala některé články na téma tohoto týdne, tak jsem byla zklamaná, nikoli však překvapená. Každý třetí začal svůj článek větou: "Při slovu Upír mě napadá jako první Twilight". Tak jsem si řekla, kam až jsme to dospěli. Krásná doba, kdy se lidé opravdu báli upíru, je nenávratně pryč.
Twilight - Co se téhle novinky (dáli se tomuto dílu tak říkat) týče, tak k němu mám velký odpor, neboť jak knihy, tak filmy mi příjdou odbíhající od tématu. Jako první blbost, která mě štve snad ze všeho nejvíc je, že žijí v modrním domě a chodí do školy. Další zarážející věci jsou například záření na slunci, (jsou snad nějaké upíři nějaké disco koule či co?) a jejich mírumilovnost a láska. Upíři mají být mocní a dychtiví po krvi. Stmívání je tedy pro mě nadobro odepsané.

Mystery of forest

13. srpna 2010 v 11:52 | Lucy Apollyon |  From Lucy
Forest
Photo by: Lucishek (me)
Jelikož jsem včera musela dohnat dva dny, co jsem se s vámi nepodělila o mé zážitky, tak dneska musím dohnat ten včerejšek. Ten krásný a dlouhý včerejšek.
Bylo asi 9hodin ráno, kdy mé těžké tělo vstalo z postele a hned hodinu na to jsme už seděli já, můj pes a otec v autě. Jeli jsme za hory, za doly. Doslova. Nakonec jsme skončili 62km od domova a vydali se do kopců pro hřiby, které můj otec tak miluje. Kdybych tušila, že kopec bude tak nekonečně stoupat, tak se na to vykašlu, ale procházka to byla úžasná a na to, kolik dole stálo aut a houbařů byla celkem klidná. Roníka to dostatečně unavilo, takže jsem na vrcholku rezignovala a vyměnila sluchátka v uších za knihu a odpočívala ve stínu stromů spolu s mým milovaným pejskem. Po hodině čtení jsem si řekla, že už bych mohla zavolat svému "papá" a sdělit mu, že se chystám jít dolů a že se sejdem dole. Po cestě dolů jsem ještě objevila jednoho úžasného pavouka, takže jsem jej musela vyfotit (foto ZDE) a taky pár dalších exemplářů z biologie. Po dlouhém a nekonečném sestupování z kopce jsme konečně dorazili na parkoviště a mohli se rozjet domů. Přítež, která čítala 40praváků a nějaké alší hříbky, nebyla vůbec znatelná. Po cestě jsem četla a konečně dočetla Jámu a Kyvadlo, jak jsem se již dřívě zmiňovala. Doma netrvalo dlouho a usla jsem jako "miminko". Není nad zdravou únavu.

Active holiday

12. srpna 2010 v 21:43 | Lucy Apollyon |  From Lucy
active holiDAY
Photo by: Lucishek (me)
Chtěla jsem vám napsat už včera, ale nějak jsem to nestihla, tak vám tedy píši dnes o včerejším dnu. Na včerejší odpoledne jsem se velice těšila, neboť od začátku prázdnin se nemohu dočkat až si vyjedu na kole. Konečně včera se mi to podařilo a to rovnou 10km daleko. Asi už nejsem v kondici, dal mi ten kousek zabrat, ale celkem v pohodě. Dalším plánem bylo jezdit na bruslích, ale jelikož jsme s mojí kamarádkou, kterou znám už od školky, za vstup do areálu nechtěly platit, tak jsme si to prostě po vodě obešly a na brusle nakonec dorazily. Když už jsme byly z veškerého sportu velice unaveny, tak jsme si šly zaplavat, prostě se zchladit. Na závěr večera jsme si zahrály volleyball se spolužáky mé dotyčné kamarádky a jely domů. Konečně den, kdy mi přišlo, že jsme se nějak hýbala.

The Pit and the Pendulum and other stories

12. srpna 2010 v 21:28 | Lucy Apollyon |  From Lucy
Jáma a Kyvadlo
Photo by: Lucishek (me)
Konečně, konečně jsem dočetla Jámu a Kyvadlo. Samosebou, že ne jenom jednu povídku, to bych asi nebyla moc dobrá čtenářka nebo bych nebyla dobrá pisatelka, i když ani to asi nejsem, kdybych na blog vkládala každou blbost. Nicméně od úvodu teda pokročíme dál.
Jáma a kyvadlo sama o sobě je celkem uspokojivá povídka, ale další z povídek od Poea mě oslovily více. Myslím, že stálo opravdu za to tuto knihu plnou mysterie, tajemna a fantasy přečíst. Dokonce sám spisovatel, jak jsem o něm četla, prožil život podobný svým povídkám. Vyjadřování samotného spisovatele a jeho bohatá slovní zásoba, kterou je kniha přímo protkána mě velice oslovila. Nelze moc slovy vyjádřit, proč tuto knihu přečíst, neboť pouze při čtení člověk pochopí s jakým zápalem se tato kniha čte.

CRADLE OF FILTH > Oznámili titul nového alba

11. srpna 2010 v 9:15 | Lucy Apollyon |  Cradle ostatní
CRADLE OF FILTH dali svému novému albu název "Darkly Darkly Venus Aversa". Deska vyjde 22. října se štítkem AbraCadaver/Peaceville Records. Bude to koncepční dílo, které je postaveno na příbězích o mytické první ženy Adama démonické Lilit, středověkých jeptiškách, templářích, řecké mytologii aj. Všechna témata se promíchají v "temný erotický zlý sen".

COF


Návštěvnost 2.8. - 8.8

9. srpna 2010 v 9:33 | Lucy Apollyon |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden (2.8. 2010 - 8.8. 2010) je:

Clint Mansell - Requiem for a dream

8. srpna 2010 v 22:19 | Lucy Apollyon |  mvideo
Netřeba slov k filmu Requiem for a dream nebo česky Requiem za sen (requiem=trest), ten prostě miluju, ale co se depresivní hudby týče, o té jsem se na blogu ještě nezmiňovala, tak ta mě natolik oslovila, že jsem schopna ji poslouchat neustále 3 dny za sebou a bojím se dne, kdy mě přestane bavit, neboť to bude věčná škoda.Shopping fever!

7. srpna 2010 v 22:40 | Lucy Apollyon |  From Lucy
Clothes shop!?

Photo by: janosnovak
Ciao! Nikdy by mě nenapadlo, že obyčejné nakupování může být tak hrozným traumatizujícím zážitkem. Asi by nebylo souzeno nosit oblečení, které bych chtěla. Buď je prostě malé nebo velké. Veškeré košile mám úzké přes prsa (ještě, že přes prsa) a šaty jsou příliš krátké. Ale o tom jsem vlastně původně nechtěla psát.
Dneska jsem byla s Kirie venku (Marille blog) a fakt jsme byla ráda, že konečně vidím člověka, který rozjímá o životě. Později jsem zjistila, že mí spolužáci se o prázdninách i scházejí, aspoň někteří, a byla jsem smutná, že jsem se setkání nezúčastnila. Dokonce jsem se zamýšlela i nad tím, že vlastně všichni mají brigádu (no všichni ne, ale hodně lidí ano) a já nedělám v podstatě nic užitečného. Můj život mi příjde tak nějak zbytečný. No, měla bych s tím něco udělat. Tak rozhodně to nebude tady, mějte se děcka. Stejně tady zítra něco vložím. :D :/